ART International Hijyen Sağlık Ürünleri tarafından,Dünyaca ünlü Alman Markası Kanz adına üretilen hasta bezi piyasaya sürüldü.

 

Hastalara özel üretilen “Kanz hasta bezi” özel tasarımı ve anatomik yapısı ile vücuda uyum sağlayarak rahat kullanım kolaylığı sağlıyor.

 

Kanz hasta bezi’nin özel dokulu üst yüzeyi, sıvıyı anında orta tabakaya iletir, üst yüzeyde ıslaklık hissi bırakmaz. Orta tabaka içerisinde bulunan süper emici tanecikler sıvıyı jelleştirerek içerisinde hapseder ve yüksek emme kapasitesi sayesinde sıvının tekrar üst yüzeye çıkmasını ve üst yüzeyde ıslaklık olmasını engeller, böylece ciltte oluşabilecek tahrişi önler.

 

Anatomik yapısı ile vücuda uyumlu olan bu ürün, tutucu bel bandı sayesin de bel bölgesinden vücuda sabitlenir ve kaymaz. Kanz hasta bezin de bulunan yan bariyerler sayesinde sıvıyı sızdırmaz, ıslaklığı güvenli ve çabuk olarak içine hapseder. Sızıntıyı önleyen geniş yüzey bariyerler, giysinin ıslanmamasını sağlar. Bezin ıslandığını gösteren ıslaklık derece göstergesi, yeni bir beze ihtiyaç olup olmadığı bezi çıkarmaya ihtiyaç duymadan gösterir.

 

Hem erkek hem bayanlar için son derece uygun olan Kanzhastabezi Midium-Large ve XLarge olarak üç farklı bedende üretiliyor.